Vetb2b Nedir?

Vetb2b® (Veterinary Business to Business) Adı ingilizcede Veteriner endustrisi işletmeler arası ticareti ifade eden kısaltmadan (Türkçe okunuşu ile Vet-bi-to-bi) gelmektedir. Bu uygulaması Veteriner kliniklerinin ihtiyaçlarını, yoğun iş temposunda birden fazla ecza deposundan, en uygun fiyat bilgisine hızlı ve kolay şekilde ulaşabilmesi için hazırlanmış mobil yazılımdır.

Vetb2b uygulaması herhangi bir ürün satışı veya tanıtımı yapmamaktadır ve stok bulundurulmamaktadır! Vetb2b veteriner kliniklerinin ihtiyaçlarını ecza depolarına ücretsiz bir şekilde aktaran bir yazılımdır.

Uygulama Nasıl Çalışır ?

  • Uygulama üzerinde önceden tanımlanmış ürünler arasından ihtiyacı olan ürün ve miktarını belirleyerek talebini Vetb2b® ücretsiz şekilde üye depolara bildirir.
  • Üye firmaların yetkili kullanıcılarının telefonlarına, açılan tüm talepler bildirim olarak düşer. Her firma stok miktarı, maliyet, kargo bedellerini göz önünde bulundurarak talebi karşılamak için en iyi tekliflerini yaparlar. Her bir talep 1 hafta yayında kalır.
  • Talebi açan veteriner kliniği bir hafta içerisinde gelen tüm teklifler Vetb2b® uygulamasında listelenir
  • Teklifler arasından beklentilerini karşılayan bir teklif olursa onu seçerek ödemesini gerçekleştirir
  • Bu mini ihale sonucu kazanan firmaya, ödeme sisteme düştükten sonra alıcı bilgileri iletilir. Talebi açan veteriner kliniği satıcı bilgilerine adil ihale politikası sebebi ile ödeme tamamlandıktan sonra erişebilir.
  • Firmalar faturalarını keserek ürünlerini kargo ile teslim ederler. Kargonun veteriner kliniğine teslimi , ürünlerinin doğru ve sorunsuz teslimi sonrası askıda bekletilen ödeme, alıcı kliniğin onaylaması ile satıcı ecza deposuna aktarılır.

Adil İhale Politikası Nedir?

Adil ihale politikası haksız baskı ve rekabeti ortadan kaldırmak için Veteriner Kliniklerinin satın alma işlemi tamamlamadan, teklif veren firma bilgisine erişimez yada firmalar talep açan veteriner kliniğinin bilgisinine erişemez. Tüm bilgiler iki tarafa da gizli tutulur.